Suomen yhtiöoikeusyhdistys ry
Bolagsrättsliga föreningen i Finland

Viimeisimmät uutiset

Vuoden 2016 paras yhtiöoikeudell…

Yhtiöoikeusyhdistys palkitsi vuosikokouksensa 21.8.2017 yhteydessä Hanna Savolaisen ja Jani Saastamoisen vuoden 2016 parhaasta yhtiöoikeudellisesta kirjoituksesta. Lue lisää

Teemapäivä ja 13. vuosikokous 21…

Yhtiöoikeusyhdistyksen teemapäivä ja vuosikokous järjestettiin maanantaina 21.8.2017 Asianajotoimisto Castrén & Snellmanilla. Teemapäivässä käsitelti... Lue lisää

Osakeyhtiölaki muuttunut 21.6.20…

Laki osakeyhtiölain muuttamisesta (349/2017) on tullut voimaan suurimmalta osin 21.6.2017. Arvo-osuusjärjestelmään kuuluvia osakkeita koskeva 4 luku on kumottu kokonaan ja sä&... Lue lisää

Tervetuloa yhdistyksen kotisivuille

Suomen yhtiöoikeusyhdistys ry on avannut uudet kotisivut. Kotisivuilta löydät yhdistyksen uutiset ja tietoa tulevista tapahtumista. Kirjautumalla sisään Kirjaudu-linkin kautta, pääset käsiksi vain jäsenille tarkoitettuun materiaaliin. Huomioithan, että Ajankohtaista-sivun tiedotteet ovat julkisia. Vain jäsenille tarkoitetut tiedotteet löytyvät Jäsenille/Uutiset-sivulta. 

Uusilla kotisivuilla on myös Dokumentit-osio, johon pääset käsiksi kirjautumalla sisään hallituksen tunnuksilla. Dokumentit osiosta löydät mm. vuosikokouksien pöytäkirjat, esitelmät sekä tunnustuspalkintojen aineiston.


Tietoa meistä

Tavoitteenamme on kerätä suomalaiset yhtiöoikeuden asiantuntijat saman aatteellisen katon alle. Järjestämme jäsenillemme kaksi kertaa vuodessa korkeatasoisen yhtiöoikeuspäivän, jossa keskitymme ajankohtaisiin yhtiöoikeudellisiin teemoihin.

 

Yhteystiedot

 • Suomen yhtiöoikeusyhdistys ry
  c/o Vesa Rasinaho
  Corporate Counsel
  Roschier Asianajotoimisto Oy
 • Keskuskatu 7 A
  00100 Helsinki
  GSM: +358 40 769 8253
 • Lähetä sähköpostia

Seuraa meitä