keskiviikko, 15 touko 2019 15:52

15. vuosikokous ja teemapäivä 28.5.2019 - Uusi CG-koodi ja Shareholders Rights -direktiivi

Yhdistyksen vuosikokous ja kevään teemapäivä järjestetään 28.5.2019 klo 16:00 alkaen Asianajotoimisto Castrén & Snellmanin tiloissa (Eteläesplanadi 14). Teemapäivän aiheena on uusi Corporate Governance -koodi ja Shareholders Rights II -direktiivin implementointi Suomessa.

 

Aiheesta alustavat varatoimitusjohtaja Leena Linnainmaa Keskuskauppakamarilta, asianajaja Pauliina Tenhunen Castrén & Snellmanilta sekä lakimies Micaela Thorström Stora Ensolta. Kutsu ja ilmoittautumisohjeet on lähetetty yhdistyksen jäsenille sähköpostitse. 

Tietoa meistä

Tavoitteenamme on kerätä suomalaiset yhtiöoikeuden asiantuntijat saman aatteellisen katon alle. Järjestämme jäsenillemme kaksi kertaa vuodessa korkeatasoisen yhtiöoikeuspäivän, jossa keskitymme ajankohtaisiin yhtiöoikeudellisiin teemoihin.

 

Yhteystiedot

 • Suomen yhtiöoikeusyhdistys ry
  c/o Vesa Rasinaho
  Senior Counsel
  Asianajotoimisto Castrén & Snellman Oy
 • Eteläesplanadi 14
  00130 Helsinki
  GSM: +358 40 769 8253
 • Lähetä sähköpostia

Seuraa meitä